Autor:
Kristiina Must

Kutse Karistusõiguse Jutla arutelule „Taastav lähenemisviis Iiri vanglatöös“

31. mail 2024 kell 10.00 - 12.00 Karistusõiguse Jutlas: Dr. Fionnuala Brennan - Taastav lähenemisviis Iiri vanglatöös.

Iiri vanglateenistusse tööle asumisel läbivad vanglaametnikud kohustusliku kaheaastase koolitusprogrammi. See programm on ühiselt välja töötatud ja korraldatud South East Technological University ja Iiri vanglateenistuse poolt. 

Alates 2018. aastast on teenistusse astunud ja programmi lõpetanud üle 800 üliõpilase, mis annab võimaluse mõjutada muutusi organisatsioonis. Dr. Brennan tutvustab reflektiivseid ja taastavaid aluseid ja meetodeid programmi sisus, läbiviimises ja hindamises, et aidata kaasa Iiri vanglateenistuse missioonile "pakkuda vangidele turvalist ja turvalist kinnipidamist, väärikat hooldust ja rehabilitatsiooni turvalisemate kogukondade jaoks".

Dr. Fionnuala Brennan külastab Tartu Ülikooli Erasmus+ stipendiaadina South East Technological University Ireland'ist, kus ta on humanitaarteaduste valdkonna õppejõud.  Ta on programmi "Higher Certificate in Custodial Care" (HCCC) juht, mis on Iirimaa vanglateenistusega koos läbiviidav kaheaastane ühisõppekava.

Ta on huvitatud autentsete ja kaasavate õpikogemuste loomisest, kasutades universaalset õppedisaini, taastavaid meetodeid ja reflekteerivaid praktikaid. Ta on juhtinud riigi poolt rahastatud õppe-, õpetamis- ja hindamisalgatusi oma ülikoolis, et parandada õppimist, õpetamist ja hindamist. 
Jutla toimub inglise keeles. 

Liitu Jutlaga Zoomis

Loe täpsemalt Jutlate kohta Karistusõiguse Jutla veebilehelt ja liitu Jutla aruteludega zoomis (link liitumiseks on alati sama).

Õigusteaduskonna pusad

NÜÜD MÜÜGIL! Õigusteaduskonna pusad

Tartu Ülikooli õigusteaduskonna loengusari "Tehnoloogia ja õigus"

Loengusari "Tehnoloogia ja õigus"

Tartu Ülikooli inimesed [eel]arvamusfestivalil

Arvamusfestivalil lööb Tartu Ülikoolist kaasa üle 30 inimese